Švédská (klasická) masáž 

Švédská masáž má úžasné blahodárné účinky, které ulevují od napětí a stresu. Dochází pči ní k maximální  relaxaci a uvolněné svalů.

Vznikla již v 19.století a v západních kuturách se považuje za základní formu masáže. Využívá různé typy tření a hnětení, je vhodná k ošetření  bolestí zad, namožených svalů, nespavosti a při problémech spojených se stresem. Masáž může být zaměřena jen na určité partie, celé tělo nebo obličej. Více než u jiných technik se dbá na uvolnění těla a mysli, a proto se tato masáž zaměřuje na práci a energii těla a vytvoření hřejivého pocitu z hladkého a plynulého průběhu masáže. 

Blahodárné účinky masáže:
  •     upevňuje tělesné i duševní zdraví
  •     posiluje imunitu, při nespavosti a obtížích s trávením
  •     k osvěžení po psychické a fyzické zátěži
  •     obnovuje schopnost organismu nastartovat samouzdravovací procesy
  •     uvolňuje pocity napětí, úzkosti, deprese
  •     odstraňuje ztuhlost a bolest svalů, zmírňuje bolest
  •     zesiluje krevní oběh a stimuluje lymfatický systém, který odvádí škodlivé látky z těla  
 
Švédskou masáž můžeme rozdělit do několika kategorií:

Klasická švédská masáž: Je vhodná zejména pro uvolnění svalů a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci.Je oceňována nejen při bolestech v oblasti páteře, ale působí efektivně i na zlepšení činnosti všech vnitřních orgánů a v neposlední řadě i nervové soustavy. Pomáhá tedy nejen při odsraňování již vzniklých zdravotních obtíží, alejejí využití by mělo být zejména v oblasti prevence a předcházení těmto nepříjemným a často i velice bolestivým stavům. 

Rekondiční a regenerační masáž: Provádí se s přiměřenou intenzitou, s ohledem k potřebám klienta a s možností zaměřit se na problematické partie. Velmi častá je částečná masáž konkrétních partií, které vyžadují péči - nejčastěji zad a šíje.

Sportovní masáž:  je složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení.