Těhotenská masáž

        Masáž těhotných je úžasnou technikou pro nastávající maminky jak ulevit od bolesti, navodit pocit úlevy a pohody. Při těhoteství dochází k velké zátěži určitých partií a úkolem maséra je utlumit vzniklé bolesti

.        Těhotenství přináší velkou zátěž na bederní oblast zad, proto je masáž během těhotenství skvělá. Pomáhá ulevit od bolesti zad, napětí krku, oteklých kotníků, unavených nohou, bolavých prsou  a usnadňuje průběh těhotenství i porodu.

        Aromaterapeutická masáž těhotným ženám pomáhá vyrovnat se s fyzickou i emocionální zátěží. Uvedou vás do relaxačního stavu, který je příjemný vám i vašemu miminku. Tato masáž může pomoci se zácpou, nespavostí, křečovými žilami, zadržováním tekutin v těle, ale i s pocitem strachu a úzkosti.

 

        Účinky masáže:

  • Zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v nejvíce zatěžované oblasti zad
  • Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti
  • Zlepšuje krevní oběh a tím ulevuje kloubům a lymfatickému systému, to vede k odstranění pocitu "těžkých nohou" i dalších těhotenských potíží
  • Snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku a živin k dítěti
  • Zlepšuje metabolismus - jak je známo, v těhotenství se ženy poměrně často potýkají s problematickým vyprazdňováním
  • Uvolňuje bolesti zad -  ty jsou tak časté, že se setkáváme i s tím, že se tento problém klasifikuje v těhotenství jako normální. Bolest však upozorňuje na to, že něco není v pořádku a pokud těhotná žena může cvičit, je vhodné kombinovat cvičení a masáže.